Pomoc drogowa i transport

Kontakty do dobrych firm i serwisów oferujących pomoc drogową i transport samochodów, ogłoszenia sprzedaży oraz porady dotyczące motoryzacji w Lublinie i okolicach. Wynajem lawety i autoholowanie Lublin.

Na naszym portalu znajdziesz wszelkie informacje związane z pomocą drogową i transportem.

Niemal jak w każdej dziedzinie biznesu, także w pomocy drogowej możemy się natknąć na oszustów. Sępy drogowe kursują po ulicach miast i drogach ekspresowych czekając na okazję, żeby złapać zdenerwowanego uczestnika kolizji. Pomoc drogowa zazwyczaj zjawia się nawet przed policją, w celu oględzin auta i zaoferowania „pomocy”. Nie warto się na nią jednak godzić, jeżeli nie wiemy z kim mamy do czynienia. Oczywiście, każdy z takich laweciarzy będzie gwarantował, że wystarczy podpisać, a wszystko jest bezpłatne, na koszt ubezpieczyciela. W stresie możemy się na to zgodzić i zrobimy sobie jeszcze większy problem, niż samą kolizją. Okazać się możemy bowiem, że w przypadku, gdy nie zgodzimy się na wykonanie usługi naprawy przez zaprzyjaźniony warsztat – zostaniemy obciążeni kosztami holowania i postoju auta na terenie warsztatów. Często stawki są tak absurdalne, że przewyższają wartość samochodu – w rezultacie stracić możemy nie tylko samochód – ale i pieniądze. Często tacy „przypadkowi laweciarze” celowo przedłużają procedury, aby w razie czego zarządzać wyższej opłaty postojowej. Niestety, jeśli podpisaliśmy zlecenie, na którym była mowa o takiej opłacie, jesteśmy w zasadzie w sytuacji bez wyjścia – musimy zapłacić albo iść do sądu, a wiadomo ile trwać może sprawa.

Warto skorzystać z usług sprawdzonego, rekomendowanego przedsiębiorstwa drogowego – dobrze mieć taki numer zapisany w telefonie lub posiadać wizytówkę ukrytą w jednym z samochodowych schowków. Mamy wtedy gwarancję, że nie zostaniemy naciągnięci na niepotrzebne koszty, a nasz samochód trafi w bezpieczne ręce. Często sama kolizja jest już wystarczającą traumą dla kierowcy i lepiej nie wpakowywać się w kolejne kłopoty tylko dlatego, że chcemy coś szybko załatwić. Czasem lepiej jest zapłacić więcej za samą lawetę, która odprowadzi samochód do naszego znajomego warsztatu, niż narażać się na ukryte koszty. 

Poniżej znajdziesz firmy specjalizujące się w pomocy drogowej z Lublina i okolic, warto skorzystać z ich usług jeśli zajdzie taka potrzeba. 

Specjaliści

Tematy (zobacz więcej)