Auto Alter. Rozruszniki, alternatory

auto_alter

O firmie

Naprawa  i regeneracja  rozruszniki i  alternatory, silniczki wentylatorów i dmuchaw - Auto-Alter Lublin

rozrusznik

Auto Alter to firma z wieloletnią tradycją i doświadczeniem, zajmujemy się naprawą oraz regeneracją alternatorów i rozruszników.
Od początku firma znajduje się w mieście Lublin przy ulicy Zemborzyckiej 96,
tel. 81 744 97 71, 512 294 604,    601 084 807.

Często jednak mamy Klientów z całego województwa i nie tylko.
Naprawa alternatorów i rozruszników to dla nas codzienność. Podczas pracy spotykamy się z różnymi typami uszkodzeń rozrusznika lub uszkodzeń akumulatora, zawsze jednak dajemy z siebie wszystko, aby pomóc naszemu Klientowi i aby mógł cieszyć się przyjemną i bezproblemową jazdą, bez sprawnie działającego alternatora i rozrusznika nie możliwa jest jazda ponieważ niesprawny akumulator lub rozrusznik to brak prądu w samochodzie.Alternator lub inaczej prądnicę prądu przemiennego w roku 1891 wynalazł i opatentował inżynier i wynalazca serbskiego pochodzenia Nikola Tesla a my go naprawimy;)


alternator


Ale do rzeczy!


Gdy zauważymy, że w naszym samochodzie pojawiły się problemy z ładowaniem to trzeba sprawdzić stan paska klinowego to właśnie on odpowiada za „przeniesienie” napędu z silnika do akumulatora. W przypadku zerwania się paska klinowego występuje wtedy momentalny brak ładowania, poluzowanie paska w konsekwencji prowadzi do niewystarczającego wytwarzania napięcia. Alternator „zamienia” energię mechaniczną w prąd. To właśnie rola alternatora, a nie jak niektórzy myślą iż akumulator wytwarza prąd tak bardzo potrzebny dla samochodu. Dlatego gdy zaświeci się czerwona lampka akumulatora to najprawdopodobniej chodzi o alternator.


Gdy wystąpią problemy z alternatorem warto zwrócić się o pomoc do mechanika zapraszamy zatem do firmy Auto Alter, która znajduje się w mieście Lublin ul. Zemborzycka 96, tel. 81 744 97 71, 512 294 604, 601 084 807.W niektórych autach alternatory podobnie jak tarcze hamulcowe mogą pękać w wyniku wahania temperatur np. zbyt szybki przejazd przez kałuże (rozgrzany alternator i zimna woda).
Napięcie o ile producent nie zalecił inaczej powinno być w granicach 13,8-14,5 V. Niskie to rozładowany akumulator lub niedoładowany, a zbyt wysokie może spowodować jego uszkodzenie.
Nad tym aby napięcie współgrało właściwie z akumulatorem czuwa regulator napięcia.

Uszkodzony alternator to brak prądu czyli w konsekwencji braku możliwości ponownego uruchomienia auta.Oznaki uszkodzenia alternatora:

Oto kilka często zdarzających się usterek:

Migająca kontrolka ładowania. Szybkie rozładowanie akumulatora po postoju auta. Świecąca stale kontrolka ładowania akumulatora.
Nie świecąca kontrolka ładowania akumulatora przy włączonym zapłonie (silnik zgaszony).
Niepokojące hałasy z silnika nasilające się wraz ze wzrostem obrotów a wyciszające się po zdjęciu paska klinowego.

Usterki alternatora:

pęknięta obudowa
wadliwy regulator
zużycie łożyska
zużycie szczotki
zwarcia
zanieczyszczenia.


Zakup alternatora nowego to spory koszt ponad 1 tys zł, zakup używanego zawsze wiąże się z ryzykiem dlatego znacznie lepiej, wygodniej i ekonomiczniej wychodzi regeneracja alternatora.
Regenerowany alternator czyli dokładnie wyczyszczony i naprawiony, gdzie elementy zużyte wymienione zostały na nowe. Przetestowany i w pełni sprawny. Dodatkowo udzielana gwarancja. To podstawowe usługi które możemy wykonać dla Państwa. Zapraszamy  w Lublinie, na ulicę Zemborzycką 96, tel. 81 744 97 71, 512 294 604, 601 084 807.


Rozrusznik czyli część odpowiedzialna za rozruch auta

Jeśli chodzi o rozrusznik to obecnie w samochodach stosowany jest głównie rozrusznik elektryczny, ale również zdarzają się rozruszniki spalinowe. Niezależnie od rodzaju rozrusznika zastosowanego w naszym samochodzie, składa się on z następujących podzespołów: obudowy, mechanizmu sprzęgającego (tzw. bendiks), wirnika, cewki strojenia, szczotkotrzymacza, oraz elektromagnesu załączającego z cięgłem widełek.
Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę że rozrusznik samochodowy jest najbardziej wymagającym odbiorcą energii elektrycznej z akumulatora. Kiedy wsiadamy do samochodu i przekręcamy kluczyk to właśnie za sprawą rozrusznika samochodowego następuje rozruch silnika. Rozrusznik musi pokonać przy tym przeciwieństwo takich mechanizmów jak:
– opór związany z pracą mechanizmów pomocniczych
– tarcie tłoków o powierzchnię cylindrów oraz tarcie w łożyskach wału silnika
– zasysanie powietrza bądź mieszanki paliwowej
– sprężanie w cylindrach czynnika roboczego.


Im większy silnik tym większy rozrusznik.Rozrusznik samochodowy montowany w aucie z silnikiem diesla, ma większą moc w porównaniu do rozrusznika w samochodzie z silnikiem benzynowym dla przykładu: rozrusznik o mocy 1 kW sprawdza się przy samochodzie z silnikiem benzynowym, dla auta z silnikiem diesla potrzebny rozrusznik o mocy 2KW, oczywiście przy tej samej pojemności obu silników.

Niesprawny rozrusznik samochodowy może spowodować to iż samochód nie ruszy.


Najczęściej spotykane usterki rozrusznika samochodowego:
wyrobienie się łożysk ślizgowych – sygnał tego typu usterki poznamy po wolniejszej pracy rozrusznika, jednocześnie musimy być pewni że akumulator i zasilanie działają prawidłowo.
Zużycie szczotek silnika – chociaż brzmi groźnie, jest to prosta usterka
uszkodzenie włącznika elektromagnetycznego – sygnałem tego typu problemu jest brak rozruchu silnika oraz głośna praca
zniszczenie koła zamachowego lub zębnika – podobne oznaki jak w przypadku uszkodzenia włącznika elektromagnetycznego
usterka uzwojenia wirnika bądź uzwojenia wzbudzenia – zatrzymanie silnika i to całkowite.Rozrusznik samochodowy, a w zasadzie praca rozrusznika samochodowego jest ściśle związana z akumulatorem (poziom zasilania), alternatorem (ładowanie baterii), stacyjką (uruchamianie auta) oraz immobilizerem (ochrona przed niepowołanym uruchomieniem auta).


Firma Auto Alter zajmuje się zarówno naprawą alternatora jak i rozrusznika, dlatego nie musisz nigdzie jeździć, szukać, pytać itp. u nas w jednym miejscu naprawimy wszystko. Adres ul. Zemborzycka 96 i tel. 81 744 97 71, 512 294 604, 601 084 807 w mieście Lublin to dobry i właściwy adres, pracują tam fachowcy w swojej dziedzinie.

Zapraszamy !!!Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8:00-16:00
Sobota: 10:00-14:00
Niedziela: Nieczynne

Dane kontaktowe

  • Adres: Zemborzycka 96 , Lublin, Lubelskie
  • Telefon: 81 744 97 71