Myjnia samochodowa

20-05-2020 20:29
Myjnia samochodowa

Myjnia samochodowa - jest ich sporo, ale jaką wybrać: bezdotykową, ręczną, a może myjnię automatyczną?

Każdy powinien dbać o swój samochód, nie tylko aby był sprawny technicznie ,ale również aby był czysty i zadbany. Utrzymanie powłoki lakieru w dobrym stanie wymaga od nas częstych wizyt na myjni samochodowej (przynajmniej raz w miesiącu) i to na takiej która używa odpowiedniej i właściwej chemii. Kosmetyki samochodowe, szczotka z naturalnego włosia, lub mikrofibry oraz właściwa technika sprawią iż nasz samochód będzie lśnić jak nowy.

              
                   

Myjnia ręczna samochodowa jest najlepszym rozwiązaniem, ale i najdroższym.

Tańsza jest myjnia bezdotykowa. Takie myjnie są bardzo popularne. Można tam samem umyć samochód za niewielkie pieniądze. Na niektórych z nich woda jest ze specjalnym środkiem zmiękczającym dzięki któremu po wyschnięciu nie pozostawia ona na karoserii żadnych śladów. Minusem tej myjni samochodowej jest to iż samochód nie będzie dokładnie umyty. Jeśli był on tylko skurzony to taka myjnia w zupełności wystarczy, ale jeśli był zabłocony to najlepiej jednak umyć go szczotką czyli udać się do profesjonalistów.

Myjnia automatyczna to chyba najbardziej inwazyjna metoda mycia auta. Szczotki działają z dużą siłą, jeśli nabiorą piasku to uderzają min po całej karoserii samochodu. Często są przyczyną zarysowań lakieru.

Zatem jeśli chodzi o mycie aut to warto wybrać taką metodę aby później nie żałować.

Detailing co to takiego?

To nic innego jak dokładne mycie, czyszczenie samochodu. Detailing może dotyczyć zarówno wnętrza samochodu jak i karoserii. Detailing samochodowy to kompleksowa kosmetyka auta. Dzięki tej metodzie nawet ze starego samochodu można zarobić piękny lśniący wóz, który zwróci uwagę każdego. Detailing to również metody konserwacji zarówno samego lakieru jak i felg czy szyb. Nałożenie powłoki ceramicznej to ostatni etap detailingu, daje ona nie tylko ochronę ale również efekt lustra.

Pranie tapicerki samochodowej to część etapu czyszczenia i pielęgnacji samochodu. Nie jet to tania usługa, ale warto to zrobić. Tu również warto używać sprawdzonych detergentów. Próbując samemu wyczyścić lub uprać tapicerkę możemy narobić sobie kłopotów. Trzeba dobrać odpowiednią chemię, nie zmoczyć za bardzo elementów, materiał z tapicerki może wejść w reakcję z detergentem i np. wybielać. Przyrządy też powinny być odpowiednio dobrane bo niektóre mogą np. supełkować materiał. W tym przypadku również warto zlecić to fachowcom.

Niektóre firmy oferują też usługę „przygotowanie samochodu na sprzedaż”. Chodzi to taj o przygotowanie samochodu w celu podwyższenia jego wartości. Ten proces trzeba przeprowadzić z dbałością o każdy szczegół, nie można pominąć żadnego etapu.

Pierwszy rzut oka na samochód to ocena lakieru.

Samochód trzeba dokładnie umyć, wyczyścić aby móc go odpowiednio nabłyszczać za pomocą odpowiedniego mleczka lub pasty i polerowania. Można też zwrócić się z tą usługa do lakiernika. Następnie należy zająć się plastikowymi i gumowymi elementami. Dostępne są spraje i pasty z olejkami do nabłyszczania tych elementów, przetrzeć ściereczką i gotowe. Zakamarki – ich jest niestety sporo w samochodzie. Trzeba wyczyścić każdy, z pomocą przyjdą tu pędzelki, a w przypadku nadkoli preparat w spraju który zatuszuje ubytki. Koła również trzeba wyczyścić. Warto w środku powiesić zapach, który sprawi że wsiadając do samochodu poczujemy przyjemną świeżość. Pamiętajmy o każdym szczególe. Przygotowanie samochodu na sprzedaż wymaga również wyczyszczenia silnika. Profesjonalistom przygotowanie samochodu do sprzedaży zajmie kilka godzin. Warto znaleźć czas i dobrze zaplanować tę usługę. Nasze auto zyska nowy szyk, odejmiemy mu tym samym kilka lat oczywiście tylko wizualnie ale jednak. Samochód czysty i zadbany zawsze zyska na wartości.