AutoInformator.pl      Samochody Osobowe      Samochody Dostawcze      Zarejestruj Komis      Kredyt Samochodowy

Poleć Nas | Nowinki Motoryzacyjne | Szukaj Ogłoszeń | Dodaj Ogłoszenie | Zarejestruj Komis | Katalog Firm | Pochwal się Samochodem


Konkurent Audi R8 od Mercedesa



Odpowiedź Mercedesa na konkurencję w postaci Audi R8 nie trzeba było długo czekać. Zagraniczni reporterzy złapali w obiektywie nowy, sportowy model, który prawdopodobnie będzie się nazywać SLC.

Nowy samochód jest właśnie konstruowany przez niemieckiego producenta samochodów, firmę HWA. Współpracuje ona ściśle z AMG w zakresie tworzenia samochodów na potrzeby niemieckiego DTM. Firma HWA zamierza zainwestować w tym roku 4,5 miliona euro, aby potroić swoją wielkość produkcji.

Auto jest oparte na konstrukcji pochodzącej z najnowszej generacji Mercedesa SL. Model SLC będzie zasilany ośmiocylindrową jednostką o pojemności 6,2 litra, skonstruowaną przez AMG. Będzie ona dostarczać moc maksymalną rzędu 500 koni mechanicznych. Początkowo zakładano, że silnik będzie montowany centralnie, finalnie zwyciężyła jednak opcja proponująca umiejscowienie jednostki pod przednią maską. W późniejszym czasie gama silników zostanie poszerzona o jednostkę o mocy 700 koni mechanicznych, doładowaną przez dwie turbosprężarki.

Po nowym modelu będzie można się spodziewać, że będzie bardziej sportowy niż luksusowy. W skład jego nadwozia wchodzić będzie wiele elementów pozwalających obniżyć masę. Pierwszej prezentacji studium koncepcyjnego możemy się spodziewać najwcześniej podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Źródło: worldcarfans.com

Dodano: Czwartek 21-06-2007 o godz. 12:53 || Czytano: 622  



Więcej na Temat

Audi R8 z turbodieslem

W 2009 roku zadebiutują ....

Samochody starzeją się szybko

Najmniej CO2 emitują samochody…

Mercedesy się zmienią?





Tagi:

Audi R8

,

Mercedes

,

Popularne Tagi:

Kia

,

olej napędowy

,

Volvo

,

Ford

,

Toyota

,

Mercedes

,

Volkswagen

,

Skoda

,

bezpieczeństwo

,

wypadek

,

Citroen

,

Fiat

,

auto

,

BMW

,

akcyza

,

samochód

,

kredyt

,

wada

,

prawo jazdy

,

benzyna

,

VW

,

Renault

,

policja

,

Audi

,

paliwo

,

Mazda

,

Peugeot

,

Opel

,

UOKiK

,

,

kredyt samochodowy

,

samochody

,

auta

,

Alfa Romeo

,




AutoInformator.pl to portal gromadzący

Ogłoszenia Motoryzacyjne

 z całej Polski. Najlepsza

AutoGiełda

,

Auto Giełda

,

Giełda Samochodowa

 tylko w serwisie AutoInformator.pl -

Ogłoszenia Motoryzacyjne

 dla każdego!

Nieruchomości    Motoryzacja   Finanse   Wakacje    Autostop    Katalog    Gry Komputerowe  Horoskop

AutoInformator.pl © 2005-2007 Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Kontakt z Administracją | Mapa Strony